Invisalign - o procese a ako funguje

Invisalign - o procese a ako fungujeInvisalign je nová a populárna alternatíva pre jednotlivcov, ktorí majú tendenciu narážať na myšlienky na tradičné rovnováhy. Zatiaľ čo závesy sú určite účinné, mnohí ľudia jednoducho nájdu proces príliš veľa ťažkostí, aby sa pohodlne objali dlhú dobu. Tento revolučný produkt znamená, že pacienti už nebudú musieť obetovať svoj úsmev, keď stratili zuby.

Čo je to?

Invisalign bol prvýkrát predstavený v roku 1999 firmou Align Technologies a využíva množstvo plastových zarovnávačov, ktoré zapadajú nad zuby a pomaly ich posúvajú do optimálnej polohy. Táto liečba je už najpopulárnejším ortodontickým prístrojom.

Ako to funguje

Proces zahŕňa dávku prispôsobených plastových vyrovnávačov, ktoré sa používajú na nastavenie zhryznutia. Koncepcia pochádza z metódy, ktorá bola prvýkrát predstavená v polovici 40. rokov 20. storočia, využívala množstvo individuálnych doštičiek, aby pomohla určiť ideálnu polohu, do ktorej by mali byť zuby premiestnené. Technika Invisalign je však oveľa jednoduchšia, než jej predchodcovia a vyžaduje len jeden počiatočný dojem.

Pomocou získaných odtlačkov sa vytvorí trojrozmerný diagram, ktorý podrobne opisuje ideálny priebeh, ktorým sa budú pohybovať zuby. Od tohto momentu sa vytvárajú prispôsobené zarovnávače na splnenie diagnózy.

Smerovače Invisalign sa vyrábajú vo vlastnom laboratóriu, ktoré využíva mnoho počítačových procesov. Po dokončení sú zarovnávače kontrolované a odovzdané zubnému lekárovi, ktorý zvyčajne poskytne pacientom v sérii 1 alebo 2 návštevy (zhruba každé 4 až 6 týždňov). Dva týždne sú uvedené pre každú sadu a každý pár sa musí nosiť v správnom poradí, v akom sú poskytnuté.

Zatiaľ čo každý zarovnávač je úplne odstrániteľný na účely jedenia, čistenia a flossingu, pacienti musia nosiť zarovnávače najmenej dvadsať hodín denne, ak dúfajú, že úspešne dokončia liečbu v určenom čase.

Typicky tento proces vyžaduje 20 až 30 vyrovnávacích zariadení pre dolnú a hornú čeľusť. Mnohí dospelí pacienti majú sklon dokončiť liečbu do jedného roka, avšak jednotlivé výsledky sa môžu meniť.

Invisalign je v súčasnosti schválený pre dospelých a dospievajúcich s kompletným súborom trvalých zubov a ktorí sú schopní verne dodržiavať pokyny týkajúce sa ich liečby.

Váš zubár bude najlepšie schopný určiť, aké sú vaše možnosti liečby. Okrem toho môžete dokonca mať nárok na alternatívnu liečbu. Ak ste ochotní opraviť svoj skus, môže to byť čas na naplánovanie konzultácie so zubným lekárom. On alebo ona bude najlepšie schopná odporučiť ortodontistu, ktorý zhodnotí vašu individuálnu situáciu.zdravotnícke potreby