Invisalign - riešenie nesprávnych zubov

Invisalign - riešenie nesprávnych zubovAk ste boli v minulosti u zubára, viete, že to nie je zábava. Pri výbere by ste radšej nemali chodiť na zubnú kliniku. Našťastie môže byť zubná návšteva príjemná. Pravdou je, že sú ortodontistmi, ktorí sú mimoriadne dobre vyškolení a naozaj sa starajú o svojich pacientov. Vedia, ako sa cítite tak pohodlne a doma, že ste ani neuvedomili, že vaša liečba skončila. Nie je to úžasné?

Invisalign Liečba

Máte krivé zuby? Ak tak urobíte, Invisalign je určite spôsob, ako ísť. Vo vás nájdete mnoho skúsených ortodontikov, ktorí sú schopní liečiť vás. Invisalign sa v priebehu rokov rozrastal. Mnohí pacienti si vyberú túto metódu na opravu svojich kruhovitých zubov.

dizajn

Tu je postup liečby Invisalignom. Sekvencie zarovnávačov sú individuálne prispôsobené vašim zubom. Materiál použitý pre zarovnávače je číry plast. Jednoducho ho nosíte cez zuby. Keďže materiál je celkom hladký, nemali by ste cítiť žiadne nepríjemné pocity. A čo je najdôležitejšie, nemusíte sa obávať ľudí, ktorí si to všimli. Zarovnávače sú takmer neviditeľné, čo znamená, že väčšina ľudí si ich nevšimne, dokonca aj keď sa široko usmievate.

Postup pri liečbe

Prvá vec, ktorú chcete urobiť, je rozhodnúť, či chcete zaobstarať liečbu Invisalignom. Ak tak urobíte, ďalšou dôležitou vecou je nájsť vysoko kvalifikovaného lekára. Je dôležité, aby ste vedeli, že nie každý ortodontist je vycvičený na vykonávanie Invisalignu. Našťastie prevádzkuje množstvo ortodontických kliniky v tejto oblasti. Preto je pre vás veľmi výhodné, ak chcete uskutočniť stretnutie s lekárom podľa vášho výberu.

Pri vašej prvej návšteve Vám lekár oznámi, či je liečba Invisalignom pre Vás vhodná. Ak je Invisalign skutočne najvhodnejšou liečebnou metódou pre vás, lekár začne vytvárať dojem pre vaše zuby. Akonáhle sa to stane, lekár vytvorí digitálny obraz, ktorý je trojrozmerný.

Ako funguje liečba

Pri trojrozmerných obrázkoch lekár začne vypracovať plán liečby podľa predpokladaného pohybu zubov počas každej fázy liečby. Budete tiež môcť dobre pozrieť, ako vyzerajú vaše zuby po ukončení liečby. Zarovnávače sa potom navrhnú zodpovedajúcim spôsobom. Akonáhle sú zarovnávače hotové, začnete ich nosiť. Po určitom časovom rámci budete musieť nosiť inú sadu zarovnávačov. Pre väčšinu pacientov ide zvyčajne o 14 dní. Odporúča sa, aby ste navštívili svojho zubára aspoň raz za šesť týždňov, aby mohli sledovať pokrok.

Ako získať najlepšie výsledky

Odporúča sa, aby ste zarovnali zarovnávače najmenej 20 až 22 hodín denne, ak chcete čo najlepšie využiť liečbu. Našťastie je pravdepodobné, že zarovnávače nespôsobujú podráždenie Vašich úst. Preto by to nemalo byť pre vás problém. Je však dôležité ich odstrániť pri konzumácii jedla alebo pri čistení zubov. V danom čase sa zuby začnú stať rovnejšími.

Usmievaj sa naďalej

Vaše zuby majú tendenciu po ošetrení posunúť späť na pôvodnú nežiaducu polohu. Našťastie môžete zabrániť tomu, aby sa to stalo použitím záchranárov. To vám pomôže udržať zuby v požadovanej novej polohe.stomatologicke potreby