Úvod do zubnej starostlivosti

Úvod do zubnej starostlivosti

Celkovo náš zdravotný stav závisí od toho, ako zdravé sú naše zvyky. Zvyky, ktoré sa starajú o naše zuby, sú obzvlášť významné. Jednoduchý zvyk čistiť naše zuby môže urobiť alebo rozrušiť náš úsmev. Tu sú niektoré z najdôležitejších vecí, ktoré odporúčajú zubári: Zuby by mali byť správne kartáčované najmenej dva krát denne. Používanie správnej zubnej kefky je rovnako dôležité ako použitie správnej zubnej pasty. Štetiny zubnej kefky by mali byť mäkké, aby sa zabránilo krvácaniu ďasien, avšak dostatočne pevné, aby sa nevyužili. Kartáčovanie sa stáva jednoduchším a efektívnejším použitím zubných kefiek poháňaných batériami, pretože takéto kefy odoberajú povlaky, ktoré sa môžu ukladať na zuby. Po každom použití dôkladne opláchnite zubnú kefku, aby ste predišli rastu baktérií a nahraďte ju po použití 4-6 mesiacov.

Pomáha nosiť xylitolovú žuvačku vo vrecku. Dôvodom je skutočnosť, že keď okolnosti neumožňujú vyčistiť zuby, môžete použiť túto gumu, pretože pomáha znižovať baktérie v ústach.

Neodporúča sa mať orálne piercing, aj keď máte právo vyjadriť sa spôsobom, ktorý považujete za vhodný. Prvým dôvodom na perorálne infekcie je piercing, najmä piercing jazyka. Je tiež zodpovedný za štiepanie zubov.

Neberte si zuby pri výbere zubára. Môžete skončiť platiť viac tým, že si vyberiete liečbu nezkušeným zubným lekárom. V porovnaní so všetkými kozmetickými výrobkami by ste mali dať prednosť vašim zubom. Pamätajte, že keď stretnete ľudí, prvá vec, ktorú si všimnú, je váš úsmev, teda zuby a oči, a nie vaše vlasy, topánky ani návrhárske oblečenie.

Než opustíte kliniku svojho zubára, vyhľadajte objasnenia alebo potvrdenia o veciach, ktoré vám prídu na myseľ. Hoci zubár vás bude vždy informovať o tom, čo robia a nerobia, niekedy môžu zabudnúť, že sú to ľudské bytosti. Možno budete chcieť potvrdiť, či druh liečby, ktorý navrhol váš zubár, je zahrnutý v poistnej zmluve. Zubári nie sú zvyčajne tí najlepší ľudia na takéto posúdenie. Takže sa obráťte na svoju poisťovňu. Môžete tiež hovoriť o citlivých otázkach, ako napríklad zápach z úst. Nemáte a nemali by ste očakávať, že váš zubár vám povie, že váš dych je strašný. Je vo vašom záujme začať rozhovory o takýchto osobných otázkach.

Požiadanie vášho zubára, aby navrhol alebo opravil vaše zuby tak, aby začali vyzerajúci ako ten váš obľúbený celebrít, to nepomôže. Mali by ste pochopiť, že každý jedinec má jedinečný súbor zubov, ktorý sa nedá replikovať.

Nezanedbávajte krvácajúce ďasná, nechajte ich skontrolovať.

Kartáčovanie by malo prísť po flossing. Týmto spôsobom môže zubná pasta ľahšie kontaktovať ťažko prístupné oblasti po odstránení častíc jedla medzi zubami.

stomatologicke potreby

LED svetlá nie sú len pre nové lode 22.07.2019
Ten výber správneho jasu pre vaše LED pasik svetla 13.07.2019
Zbohom, profesionálni profesionáli v oblasti sociálnych médií 11.07.2019
Štvrtý júlový večierok 11.07.2019
Fantastický v Hollywood Studios v Orlande je Disney príbeh fantázie 11.07.2019
Rôzne veľkonočné tradície po celom svete 11.07.2019
IBM 000-061 Certifikačná skúška Prehľad 11.07.2019
Získanie on-line vzdelávania, aby ste sa stali zubným asistentom 23.04.2019
Invisalign - Nastavte si úsmev rovno 23.04.2019
Invisalign - riešenie nesprávnych zubov 23.04.2019
Invisalign - Dosiahnutie úsmevu vašich snov 23.04.2019
Invisalign - o procese a ako funguje 23.04.2019
Úvod do zubnej starostlivosti 23.04.2019
Informácie o kozmetickom zubnom lekárstve 23.04.2019
LED osvetlenie - budúcnosť energeticky efektívneho osvetlenia 23.04.2019